Gerda Karman - Terve keha, terve mõistus - njom.ee

Gerda Karman - Terve keha, terve mõistus

Gerda Karman - Personaaltreener

Spordi tegemine on mul terve elu veres olnud ja ausalt öeldes ei mäletagi perioodi, mil oleksin spordist pikalt eemal olnud – isegi kui on raskem ja kiirem eluetapp, leian alati aega iseendale, et vaim ja tervis värskena hoida.

Personaaltreenerina olen nüüdseks tegelenud pool aastat ja see on üks parimaid samme, mis ma oma elus teinud olen. Lükkasin pikalt personaaltreeneri õpinguid edasi, kuna leidsin enda peas vabandusi, miks seda mitte teha. Ühel hetkel aga sain aru, et need on ainult hirmud minu enda peas, millele tuleb vastu seista ja nii ma kandideerisingi FAF Eesti personaaltreeneri koolitusele. Ei saa salata, et õppeperiood oli minu jaoks väga raske – tegin seda enda põhitöö kõrvalt ja nii mitmelgi korral mõtlesin, et ma ei jaksa enam ja tahaks alla anda. Jumal tänatud, et ma seda ei teinud!

Tagantjärele vaadates oli see üks õpetlikumaid kogemusi ja siin saab ka paralleeli tõmmata treeningutega. Isegi kui mõni hetk on väga väga raske ja tahaks lihtsalt käega lüüa, siis on oluline edasi pingutada, sest läbi selle me kasvame, areneme ja saame tugevamaks. Mida ma tihti ka enda klientidele ütlen ja pealt näen on see, et me oleme tegelikult rohkemaks suutelised, kui me ise arvame end olevat.

Treeneritöös on minu suur soov aidata inimestel enda eesmärke saavutada ja potentsiaali maksimaliseerida. Loomulikult ka olla toeks, motiveerida ja olla kliendi jaoks olemas. Kuna igapäevaelus hüppavad tihti muud tegevused ja kohustused vahele, siis on nii lihtne iseennast tahaplaanile jätta. Personaaltreeningu eelis on see, et tegemist on kliendi ja treeneri vastastikuse kokkuleppega ning teist poolt on raskem alt vedada, kui iseennast. Kui juba kohale tullakse, siis on pool võitu käes! Üldjuhul alati minnakse ikkagi trennist hea tuju ja positiivse energialaenguga ära, sest oleme enda tervisesse panustanud.

Just sellepärast armastan ka mina sporti, sest see emotsioon mida trenn annab, on kirjeldamatu. Kuitahes halb päev ka seljataga ei ole, trenn on koht, kus ennast maha laadida, igapäevamured ja toimetused hetkeks seljatada ning vaid iseendale keskenduda. Trenn on rohkemat kui vaid füüsilise vormi taga ajamine. Minu jaoks on sama oluline ka vaimne pool, mis paneb meid elus edasi pürgima ja mitte iga raskuse peale alla andma.

 

Teadaanded 🗣

PS! Tahad paramat pakkumist?! Liitu meie uudiskirjaga ja saad alati esimesena teada. Keri natuke alla👇🏼 ja lisa oma email.

Tagasi njom.ee Blogi

Parimad pakkumised

1 4